השיטה שלי היא שאין שיטה. אני מאמינה שכל אדם הוא עולם ומלואו וייחודי ועקב כך, אין שיטה אחת או תפריט אחד שמתאימים לכולם. 

כל אחד ואחת זוכים להתאמה אישית של התפריט לסדר היום שלהם. התפריט נבנה במקום יחד עם המטופל ומתחשב באמונות שלו, באהבות שלו בעברו ובמצבו הבריאותי. 

התוצאה המתקבלת מאפשרת לכם להמשיך וליהנות ממאכלים אהובים מבלי לסבול, לצד ידע ואחריות המגיעים עם בחירות שקולות. כך תוכלו להתמיד באורח חיים בריא ולא להתייחס לעבודה המאומצת שלכם כשינוי חד פעמי וחולף.

ניסיוני האישי והמקצועי לימד אותי שתהליך הרזיה מחייב מוכנות אמיתית לשינוי בהרגלי החיים ועיצוב המחשבה הקשורה באכילה. 

אני מאמינה שטרנד כזה או אחר של דיאטה הוא דבר זמני ובר חלוף ולכן, אני מכוונת בעבודה שלי איתך לשינוי אורח חיים בריא. לאט לאט בצעדים קטנים הרגלי התזונה הישנים שלך יפנו את מקומם להרגלים חדשים ובריאים יותר, בעזרתם תשיל את הקילוגרמים העודפים מבלי לסבול או להסתגף. 

אל מול הקשיים, האילוצים והפיתויים בהם רווי תהליך ההרזיה והשמירה על המשקל אני מציעה מגוון שיטות וכלים המשלבים ידע מקצועי, ניסיון אישי וחוויתי, בהתאמה אישית לצרכים הייחודיים של כל אחד ואחת. לשינוי אמיתי באורח החיים.

הדיאטה אצלי משלמת כלים מתחומים שונים שמסייעים להתמיד בדיאטה. היא מותאמת אישית לסדר היום של המטופל והיא מתמודדת עם נקודות החולשה של כל אדם המצוי בתהליך ההרזיה. 

יתרה מכך, אני מלווה את מטופל באמצעות הטלפון במהלך השבוע בין פגישה ופגישה, ניתן להתייעץ איתי על בסיס יומי.

עד גיל 21 סבלתי מעודף משקל גדול ומהפרעת אכילה וניסיתי דיאטות ושיטות הרזיה רבות בהן רזיתי ועליתי הכל ואף יותר. בעקבות כך הלכתי ללמוד ולעסוק במקצוע התזונה. 

נסיוני האישי והמקצועי תורמים להבנה עמוקה ומקיפה של כל האתגרים עימם מתמודדים הלקוחות שלי. הייתי שם, במקום שלהם, ובכל יום מחדש אני בוחרת לחיות באופן שהולם את אורח חיי, את אהבותיי ואת שאיפותיי. אני מבינה שמדובר בשינוי מן הפנים אל החוץ, וגאה ללוות את האנשים המדהימים והאמיצים שבוחרים בשינוי.

הכלל החשוב ביותר לדעתי הוא שהדיאטה צריכה להתאים לאורח החיים שלך ולא להפך. רק בצורה הזו התזונה תהיה חלק מסדר היום שלך מבלי להכביד, יוטמע השינוי וההישגים ישמרו לאורך זמן. אני חושבת שמותר לאכול הכל ואין דבר כזה "אסור" בדיאטה. החוכמה היא המינון כמו בכל דבר בחיים….

דיאטנים קליניים הם אנשי מקצוע שסיימו לימודי תואר ראשון בחוג למדעי התזונה באחד מבתי הספר לתזונה המוכרים בארץ. משך הלימודים הוא 3 שנים ובסיומם מוענק תואר ראשון במדעי התזונה Bsc Nutr. 

בסיום הלימודים בוגרי התואר ממשיכים להכשרה מקצועית (סטאז') הנמשכת חצי שנה ומתקיימת באחד מבתי החולים בארץ ובקהילות הבריאות (קופות חולים וכו'). המסיימים בהצלחה את הסטאז' צריך לעמוד בבחינת רישוי בתזונה מטעם משרד הבריאות על מנת לזכרות בתעודת דיאטן קליני. רק בתום מסלול זה יכול לעסוק בתחום התזונה כדיאטן קליני במגזר הציבורי והפרטי. 

מאמנים לתזונה / מאמנים לבריאות / תזונאים או נטורפתים מסיימים לימודים בבתי הספר לאימון או לתזונה טבעית. הלימודים בהיקף קטן משמעותית מלימודי תואר הראשון בתזונה ואינם מעניקים תעודת הסמכה של משרד הבריאות לעסוק בייעוץ תזונתי.

תוספי תזונה חשובים מאוד לאוכלוסיות העלולות לסבול מחסר שלהם. למשל צמחונים וטבעונים, נשים הרות ומיניקות, ספורטאים ועוד. 

לפני שמחליטים לצרוך תוספי תזונה כדאי להתייעץ עם דיאטן קליני שיתאים לך את סוג התוסף ואת הכמות תוך התחשבות במצבך הבריאותי, ותוספי תזונה ותרופות שניטלים במקביל.

לאנשים בריאים, ההמלצה לשתיה היא 13 כוסות מים לגבר, ו- 9 כוסות מים לאישה.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה שכוללת אחוז גבוה מאוד של שומן, כמו מתונה של חלבונים וללא פחמימות בכלל. הדיאטה נועדה לטיפול בחולי אפילפסיה, אך עם התקדמות המחקר, נמצא כי היא מסייעת לירידה במשקל ואף לאיזון סוכרת. הדיאטה עלולה להיות חסרה בויטמינים ובמינרלים ולכן מומלץ לבצע אותה תחת פיקוח של דיאטנית.

בהנחה שמקפידים על התפריט ובמצעים פעילות גופנית, ולא רואים תזוזה על המשקל יכולות להיות לכך כמה סיבות: 

  • שינויים הורמונליים- נשים רבות צוברות נוזלים סביב תקופת המחזור החודשי ואף הביוץ. 
  • עצירות
  • תת  פעילות בלוטת התריס- שאחראית על קצב חילוף החומרים. לעיתים כאשר אין תזוזה על המשקל כדאי לבדוק את תפקוד הבלוטה
  • חוסר שתיית מים- מים חשובים מאוד לחילוף חומרים ולשריפת שומן. 
  • בניית שריר- כאשר מתחילים להתאמן בעיקר באימוני כוח ( משקולות ) הגוף בונה שריר. ובניית השריר למעשה מעלה את המסה ולכן לא רואים תזוזה על המשקל. במקרים כאלו, מומלץ למדוד היקפים