שרון גבריאל - דיאטנית קלינית

על המסך הגדול מוקרן סרט איכות, לידכם חבר אהוב, על ברככם מונח מכל ענק של פופקורן ועל הרצפה ליד – כוס ענקית של קולה. הסוף בטוח יהיה סוחט דמעות. איך אפשר ליהנות מסרט טוב ולא להתמלא בקלוריות מיותרות

הליכה לקולנוע וצפייה בסרט הן חוויה ותיקה ואהובה, שלמרות השנים הרבות עדיין לא נס לחה. חלק נכבד בחווית הקולנוע תופסים, כמובן, הפופקורן – קטן, בינוני וענק –  המשקה התוסס ולפעמים גם איזה ופל או סוכריות, ככה ליד.

אז נכון שזה נחמד – ללוות את הסרט בנשנוש מכל שלם של פופקורן ולקנח באיזה חטיף "טעמי" קטן – אך ערכם התזונתי של אלה ושאר חטיפי המזנון הוא סרט אימה בפני עצמו.

הבשורה היא שאפשר ליהנות מסרט בקולנוע מבלי להתמלא בג'אנק פוד ולצאת מנופחים מקלוריות…

מה מציע לנו הקולנוע?

פופקורן

הפופקורן נחשב כמנת דגן בעל ערך תזונתי טוב יחסית, והוא אחד מהחטיפים הבריאים יותר הנמכרים בבתי הקולנוע. התנאי לכך הוא שהפופקורן לא "יטבע" בשמן, חמאה, קרמל ושאר תוספות רוויות שומן.

3 כוסות פופקורן ללא שמן נחשבות כמנת דגן (כלומר, מכילות כ- 80 קלוריות) ומהוות תחליף לפרוסת לחם או ל- 2 פרוסות לחם קל.

מנת הפופקורן הענקית הנמכרת בבתי הקולנוע מכילה כ- 1,000 קלוריות לפחות – המתחסלות בשעתיים! גם אם חולקים מנה זו עם חבר, עדיין נשארים עם כמות קלוריות הנחשבת גדולה לחטיף.

משקאות תוססים

אם לא אכפת לכם להכניס לגופכם קלוריות ריקות, כוס גדולה של משקה תוסס היא דרך נפלאה לעשות זאת. היא מספקת כ- 80 גרם סוכר (שווה ערך ל- 16 כפיות).

מה עושים?
אנו ממליצים להמיר את כוס המשקה התוסס בכוס משקה תוסס בגרסת דיאט, ולהציל את עצמכם מצריכת הקלוריות הריקות. בכל מקרה, שתיית ליטר של משקה המכיל צבעי מאכל וממתיקים מלאכותיים אינה מומלצת.

ממתקים – סוכריות

100 גרם סוכריות  ג'לי מכילות כ- 400 קלוריות. לפני שאתם מחסלים שקית, חישבו על כך שבמחיר של 400 קלוריות תוכלו ליהנות מארוחה משביעה. חטיפי השוקולד הקולנועיים מכילים, בממוצע, 250 קלוריות לחטיף.

איך תשרדו את חטיפי הקולנוע?

דלגו על המנות הגדולות

בחרו תמיד את החטיפים בגודל מנה הקטן ביותר
אהבו את מסטיק הלעיסה שלכם

אם תתמקדו בלעיסת מסטיק לא יישאר לכם הרבה זמן לנשנש דברים אחרים

היו נשנשנים

למרות שזה מנוגד לחוקי בתי הקולנוע – נסו לשתות ולנשנש חטיפים בריאים שתביאו אתכם, למשל:

חטיפי גרנולה דלי קלוריות

פירות

מים מינרלים

סוכריות ללא סוכר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

פוסטים נוספים

שרון גבריאל - דיאטנית קלינית

קלוריות בלי ערך

מדוע לקלוריות ריקות ערך תזונתי נמוך? מדוע מומלץ להימנע מהן ואיך נוכל לדעת היכן הן מסתתרות בתזונה שלנו? המונח "קלוריות ריקות" הפך שגור בשנים האחרונות

קרא עוד »
שרון גבריאל - דיאטנית קלינית

כללים לתזונה נבונה

ניהול משקל: ההשמנה היא בעיה תזונתית מרכזית בחברת השפע ומהווה גורם סיכון לתחלואה ולתמותה ממחלות לב וכלי דם, סוכרת, סרטן ועוד. אופנות של דיאטות באות

קרא עוד »